СюрTUK – місцевий атматорський театр і, навіть, більше.

Спектаклі київської студії «Чорний квадрат» завжди викликають зацікавлення житомирського театрального бомонду. Звичайно, провокативна та відверта тематика, живі стосунки, а головне – акторський склад. «Чорний квадрат» – театр, який зібрав акторів-аматорів. Гіпотетично, всі охочі можуть долучитись до театрального дійства. Але зовсім мало житомирян знають про те, що у нас також є житомирський театр під загадково-символічною назвою «СюрTUK»

Назва «СюрTUK» викликає прямі асоціації з вишуканим одягом. Тому й невеличке досьє на «СюрTUK» ми вирішили зробити у форматі «модний фасон».
Рік створення «СюрTUK» – 2018.
Закрійниця, вона ж режисерка та ідейна натхненниця – Оксана Науменко.

ТВОРИ СУЧАСНИХ ПОЕТІВ ТА ПИСЬМЕННИКІВ ЖИТОМИРА ГАРМОНІЙНО ВПЛЕТЕНІ В СЮЖЕТИ СПЕКТАКЛІВ

Розмір «СюрTUK» – 15/35. Це 15 авторів та 35 акторів, які брали участь в останніх дійствах “Вікна 2.0” та “WWW”.
Модельний ряд – 6. Шість повномасштабних спектаклів, серед яких перфоменси «Монолог в душі», «Мої любимі боги», «WWW»,  «Вікна» та «Вікна 2.0».
Попередні моделі – творча спілка «ПОНТЕОН». Колектив проіснував 2017 по 2018 рік, а потім на його основі був створений «СюрTUK».
Матеріали та фурнітура – твори наших з вами земляків, сучасних поетів та письменників Житомира. Ці твори гармонійно вплетені в невловимі й заплутані сюжети спектаклів.

«Люди йдуть у театр для розваги, але непомітно для себе виходять з почуттями й думками, що прокинулись, збагачені пізнанням прекрасного життя духу», – писав Костянтин Станіславський. Ці слова метр говорив про глядачів, але ж «СюрTUK» – явище багатогранне, оскільки кордони між глядачем та акторами тут малопомітні.

«МИ ДІЛИМОСЬ СВОЇМ ВНУТРІШНІМ СВІТОМ З ТИМИ, КОМУ ЦЕ ЦІКАВО»

«Ми не несемо культуру в маси, ми взагалі нічого не несемо. Ми ділимось своїм внутрішнім світом з тими, кому це цікаво. Це живе спілкування, хоч ще й є умовне розмежування на глядачів та акторів, яке потроху зникає», – так говорять про свою творчість актори театру. Справедливіше буде сказати, що актори і глядачі у «СюрTUK» перетворюються на один великий колектив, заряджений Big Idea. Що, як не спільна ідея, може надихати людей, котрі після роботи, відкладаючи власні справи, йдуть на репетицію, де одночасно отримують заряд енергії від спілкування з однодумцями. Недарма ж кажуть, що віддаючи ти завжди можеш придбати більше, ніж те, чим поділився.

Як і будь-який предмет матеріального світу, «СюрTUK» має певне відношення до грошової маси. Гроші потрібні на реквізит, інструменти та техніку, оскільки отримання якісного продукту – постановки – вимагає вкладень. І тут знову допомагає спільна ідея: кожен готовий ділитися власними ресурсами – від музичного реквізиту до власних навичок. Й усі кошти, отримані від проведення спектаклю «Баня. Жіночий день» та двох перфоменсів («Вікна» та «Вікна 2»), колектив віддавав на благодійність.

ПІСЛЯ ВИСТАВИ ХОЧЕТЬСЯ ЛІТАТИ, БУТИ ВІДВЕРТІШЕ І «ВПУСКАТИ У ДУШУ З РОЗГОНУ»

Хтось називає його вистави духовним апокаліпсисом, хтось говорить, що це «чиста брехня і ганебна правда», а хтось після вистави хоче літати, бути відвертіше і «впускати у душу з розгону». Музиканти гурту «Northern Reeds», які неодноразово брали участь у дійствах, теж окреслили результат спільної роботи: «Ми зробили добру справу всі разом. Ніяка біда не переможе, коли ми маємо таких творчих людей». Сама Оксана Науменко має власний погляд: «Театр, принаймні сьогодні, не має права говорити людям, як саме їм потрібно жити, що добре, а що погано. Проте ми можемо спровокувати людей на роздуми. Саме пошук відповідей може нас поєднати. І не факт, що ми одразу знайдемо відповіді, проте сама можливість ставити питання виправдовує все».

Чи вплинуть «модні тенденції» на «СюрTUK»? Так, звичайно! Він з кожною виставою поширює коло прихильників, все більше охочих прийти на дійство, оскільки жива енергія у чистому вигляді, любов та натхнення завжди єднають людей. Тому не дивуйтесь, якщо незабаром завдяки «СюрTUK» у ваших друзів відкриються театральні таланти, яких ви не помічали раніше.

НЕ ДИВУЙТЕСЬ, ЯКЩО НЕЗАБАРОМ ЗАВДЯКИ «СЮРTUK» У ВАШИХ ДРУЗІВ ВІДКРИЮТЬСЯ ТЕАТРАЛЬНІ ТАЛАНТИ

Про творчі плани на майбутнє, амбіції та ідеї ми питали, але розповідати не будемо: нехай залишається інтрига. Нагадаємо тільки слова завзятого театрала Чехова про театр, що починається з вішака, а модний театральний сезон у Житомирі – з нового перфоменсу «СюрTUK»!

Текст: Оксана Давиденко, за матеріалами сайту Житомир Тревел
Фото: Надія Дудніченко. Більше тут.

You might also like

More Similar Posts

Меню