Фотокореспондентка Простору на фестивалі Respublika 2020 (ФОТО)

Минулими вихідними в Кам’янець-Подільськjve відбувся ювілейний музичний фестиваль Respublika Fest. Фестиваль відвідала фотокореспондентка Навколокультурного Надія Дудніченко.


Вже десять років він збирає людей з усієї України та з-закордону, даруючи їм неймовірний заряд емоцій
та вражень. Цього року дійство відбулося в умовах карантинних обмежень. Тому фестиваль проходив
майже повністю в режимі онлайн і згідно з умовами МОЗ було продано всього сто квитків. З 5-ти сцен, де
виступило кілька десятків виконавців з України та закордону, велись онлайн трансляції. Глядачі крім музичних виступів могли насолоджуватись панорамними стрімами з Старої фортеці.
Крутою новацією організаторів було створення системи аватарів, за допомогою якої глядачі могли
приєднатись до телефону свого кумира поспілкуватись з ним а також давати завдання типу переміститись по території фесту та показати дійство з іншого ракурсу,або пройти в гримерку розкривши “закулісся”.
Фестиваль планувався проводитись всі три дні, але другий день, а саме 26 вересня, був відмінений через оголошення дня жалоби з причин трагічної авраії літака Ан -26 з українськими військовими та курсантами біля Чугуєва. Трансляцію цього дня перенесли на понеділок 28,09, частина виступів була перенесена на наступний день.
Хотілося б відмітити розуміння організаторів того що на такого роду фестивалі хочуть приїздити та навіть брати участь люди з інвалідністю. Було дуже приємно побачити як на великій сцені серед відомих виконавців виконали неймовірно чуттєвий танець танцюристи-візочники, і як тепло зустріла їх публіка. Також біля головної сцени на великому екрані велась трансляція-переклад пісень для людей з вадами слуху.
RespublikaFest, незважаючи на труднощі, все ж спромоглась провести фестиваль в незвичному онлайн режимі. Чи сподобався такий формат тим, хто не зміг приїхати через карантинні обмеження – питання інше. Адже живий фестиваль в першу чергу це живе спілкування в невимушених вільних умовах. Це коли люди з усіх куточків країни приїздять на дійство і знаходять нових друзів, нові знайомства та нових кумирів. Підтвердженнням цього було те що, не дивлячись на відміну проведення другого фестивального дня і сильну зливу,можна було зустріти приїзжих гостей за межами фестивальних локацій, які проводили час разом, знайомлячись і спілкуючись.
Також часто на фестивальних дійствах своїх поціновувачів знаходять і артисти ,адже де як не на фестивалі виконавці можуть, знехтуючи відстані, донести енергетику своєї творчості одразу до жителів всіх регіонів наживо.
Дякуючи Respublika Fest в онлайн режимі, ми мали змогу поки що тимчасово, хоча б на відстані, знову відчути фестивальний дух і сподіватись що наступного року ми зустрінемось знову разом на цьому крутезному дійстві. Можливо онлайн трансляція залишиться як гарна традиція в наступних роках,яка буде існувати поряд з живою фестивальною тусою!

Текст Олексій Дудніченко.

You might also like

More Similar Posts

Меню