Культ Кіно: ПОДВІЙНЕ ЖИТТЯ ВЕРОНІКИ

Фільм «Подвійне життя Вероніки» легенди європейського кіно Кшиштофа Кесльовського покажуть в українських кінотеатрах

ПОДВІЙНЕ ЖИТТЯ ВЕРОНІКИ / LA DOUBLE VIE DE VERONIQUE

 

Дата: 27 жовтня 2021
Час: 19:30
Країна: Франція, Польща, Норвегія, 1991
Хронометраж: 98 хв.
Жанр: музична мелодрама
Режисер: Кшиштоф Кесльовський («Аматор», трилогія «Три кольори»)
У ролях: Ірен Жакоб, Галіна Ґриґляшевська, Александер Бардіні, Клод Дюнетон
Мова: Фільм демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Місце показу: кінотеатр «Multiplex»
Адреса: вул. Київська, 77, ТЦ «ГлобалUA»
 
З 27 жовтня українських глядачів чекають кінотеатральні покази знаменитої стрічки «Подвійне життя Вероніки». У 2021 році одночасно відзначаються 30-річчя картини та 80-річчя з дня народження її режисера – визнаного майстра європейського кінематографу Кшиштофа Кесльовського. Саме цьому й приурочений вихід фільму.
Кшиштоф Кесльовський – видатний польський кінорежисер і сценарист, творець фільмів «Аматор», «Випадок» і трилогії «Три кольори», володар «Срібного ведмедя» Берлінале, «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю та номінант на премію «Оскар». Музична мелодрама «Подвійне життя Вероніки» стала для режисера першим міжнародним проєктом, знятим не лише в Польщі.
Сюжет стрічки розгортається довкола двох дуже схожих дівчат із однаковим ім’ям. У Польщі мешкає Вероніка, яка, маючи гарний голос, починає виступати на сцені. У Франції живе інша Вероніка, яка теж мріє співати, але їй не вдається здійснити своє бажання, і вона з головою занурюється в радощі кохання. Їх обох пов’язує щось незриме: коли закінчиться життєвий шлях однієї, інша немов підхопить і продовжить її життя.
Прем’єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі у 1991 році, де робота була відзначена трьома нагородами: За найкращу гру акторки (Ірен Жакоб), від Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ) та від екуменічного журі.
Картина входить до таких престижних рейтингів як «1001 фільм, який ви повинні подивитися за своє життя» та «500 найкращих фільмів за версією журналу Empire». Рейтинг стрічки на сайті Rotten Tomatoes становить 83%, а на сайті Metacritic – 86 балів.
У світі є дві дуже схожі дівчини з однаковим ім’ям. У Польщі мешкає Вероніка, яка, маючи гарний голос, починає виступати на сцені. У Франції живе інша Вероніка, яка теж мріє співати, але їй не вдається здійснити своє бажання, і вона з головою занурюється в радощі кохання… Їх обох пов’язує щось незриме: коли закінчиться життєвий шлях однієї, інша немов підхопить і продовжить її життя…
ФЕСТИВАЛІ І ПРЕМІЇ:
– Приз найкращій акторці (Ірен Жакоб), Каннський кінофестиваль, 1991
– Приз ФІПРЕССІ, Каннський кінофестиваль, 1991
– Найкращий іншомовний фільм, Премія Національного товариства кінокритиків США, 1991
Реліз є продовженням серії кінокласики в українських кінотеатрах від компанії «Артхаус Трафік» (цьогоріч вона випускала в прокат «Шербурзькі парасольки» Жака Демі, «Чунцінський експрес» і «Любовний настрій» Вонга Карвая та «Пролітаючи над гніздом зозулі» Мілоша Формана).
Перегляд здійснюється за умов дотримання карантинних заходів.
You might also like

More Similar Posts

Меню