JAM SESSION: що це та для чого?

Колискою Jamsession можемо вважати Нью-Йорк, адже в період Другої світової війни нью-йоркська джазова сцена стала дуже відомою саме завдяки своїм джемам. З 1940-х по 1950-ті роки в нью-йоркському клубі MintonsPlayhouse проходив відомий та регулярний Jamsession.

У джазі не тільки дівчата, але й jam

Музичний  «jam» прийшов до нас із джазу і представляв собою коротку вільну імпровізацію між музикантами. Термін «Jamsession» означав довгу імпровізацію різних музикантів, під час якої вони мали можливість проявити свою індивідуальну музичну майстерність.

Пройшло майже сімдесят років, а джеми й досі не втратили свою актуальність. Починаючи з 30-х років ХХ століття і до сьогодні, багато музичних груп і музикантів відшліфовували майстерність, створювали нові хіти, завдяки джемам.

Нині більшість міст у світі мають простір для регулярного проведення джемів. Житомир – не виключення. Щомісяця кожного третього четверга група з різнихмузикантів збираються разом у великій залі «Навколокультурного простору» ( пр. Скорульського 5), щоб разом творити нову музику.

Джем представляє собою унікальне дійство!

Започаткували Jamsession в Житомирі музичний гурт «Вулба». Вони просто на вулиці запрошували людей зіграти разом з ними на барабанах. А вже сьогодні це переросло у справжні мейстрім в професійному середовищі.

Більше 20 чоловік на сцені одночасно грають на різноманітних музичних інструментах та створюють унікальну музику. Серед професійних музикантів можна побачити і абсолютних аматорів, котрі прямо в процесі гри, опановують музичні інструменти.

Що не є дивним, адже як пишуть організатори, є лише три правила для участі в джемі:
1. Слухати інших.
2. Бути тверезим.
3. Творити музику.

«Також будемо раді всім, хто прийде послухати та долучитись до процесу в будь-який інший спосіб, що не суперечить здоровому глузду», – додають організатори.
Джемлять учасники зі залученням професійної музичної апаратури та інструментів. Окремий набір музичних інструментів спеціально для всіх, хто забажає долучитися. Зазвичай місця для сидіння пусті, бо майже всі, хто прийшли, знаходяться на сцені.

Італійські студенти та житомирський джем

Нам випала унікальна можливість побувати на виступі студента з Італії Юрія Буссі, який прийшов на музичний джем показувати шоу мильних бульбашок. Так, на джемах усе можливо.

« Це дуже зближує людей. Знаходить спільне між ними… Музика – це завжди прекрасно, особливо, коли ти маєш можливість сприймати візуально, як виступ цього хлопця з Італії, так і наслух. Напевно, найцікавішим є те, що ти не лише спостерігаєш за цим, а й береш у цьому участь. Спочатку навколо тебе створюють величезну бульбашку, а після цього ти можеш піти пограти… Я випадково сюди потрапила взагалі, мене запросили друзі, і так сталося, що якраз шукала чим себе зайняти. Це був мій перший Jamsession, дуже рада що потрапила на таке дійство, шкода що було так мало людей, я думала, що буде набагато більше людей…», – розповіла учасниця джему Олександра.

 «Це не перший раз, коли я присутня на Jamsession. В Італії ми часто в них беремо  участь. Проте для мене особисто все це виглядало трохи дивно, адже формат був дуже професійний. Я зайшла в залу, і всі вони були на сцені…Це виглядало не як Jamsession, а як виступ якоїсь музичної групи. Я не знаю, чи вони знайомі між собою, хоча одна дівчина точно була не знайома з іншими, я бачила як вона зайшла посиділа, а потім вирішила підійти і спробувати пограти», – ділиться враженнями студентка з Італії Ніколь.

«Усе пройшло круто, як завжди! З багатьма людьми, до сьогодні, я раніше взагалі не грав, з деякими людьми ми буквально декілька разів джемили… Загалом, що тут розказувати, приходьте на джеми до «Навколокультурного простору» та  відчуйте цю енергетику», – підсумував організатор джему  Ілля Грицанюк.

Що тут додати? Просто нагадуємо, щомісяця кожного третього четверга в «Навколокультурному» відбувається унікальний  Jamsession. Творимо музику  разом!

You might also like

More Similar Posts

Меню