Клуб Елітарного Кіно: ФЕСТИВАЛЬ ІТАЛІЙСЬКОГО АРТ-КІНО

В рамках фестивалю відбудеться показ п’яти арт-фільмів про абсолютних геніїв Ренесансу, які залишили позачасовий слід в історії світового мистецтва.

ФЕСТИВАЛЬ ІТАЛІЙСЬКОГО АРТ-КІНО / FESTIVAL OF ITALIAN ART-CINEMA

На глядачів чекає надихаючи художні подорожі по італійському Ренесансу. Вперше на великому екрані через діалог кіно і живопису будуть показані портрети людей, здатних на різкі контрасти, сильні пристрасті і вражаючу сміливість, коли справа доходить до захисту їх ідеалів. Безсмертні особистості, одні з найбільших художників, яких коли-небудь бачив світ, – їх багата мистецька спадщина назавжди увійшла до скарбниці світового мистецтва.
В основу фільмів лягли новітні наукові дослідження: разом з істориками глядачі проаналізують вперше оприлюднені матеріали і дані останніх розкопок.
Ці дивовижні документальні фільми, зняті з використанням самих передових технологій, відтворюють основні скульптурні та живописні твори Буонаротті: Сикстинську капелу, «П’єту», «Давида», «Мойсея», Вселенський Суд, Базиліку святого Петра у Ватикані, «Мадонну Дони» та інші безсмертні шедеври.
Глядачі розкриють таємницю яку приховує найвідоміший портрет в історії. Чотири жінки, чотири дивовижні історії – хто з них надихнув Леонардо на найвідоміший портрет в історії ?
Фестивальний майданчик в Житомирі: Місцевий Навколокультурний Простір
Адреса: Житомир, пров. Скорульського, 5, 4 поверх.
 
Вартість перегляду: дорослим – 50 грн.; студентський/учнівський – 25 грн.
 

Фільми фестивалю:

 
16 ВЕРЕСНЯ о 15:15

«ТІНТОРЕТТО І НОВА ВЕНЕЦІЯ»

Країна: Німеччина
Рік: 2020
Тривалість: 86 хв.
Режисер: Ермініо Перокко.
Подорож у світ великого венеціанського художника.
Картини великого венеціанського художника Тінторетто вражали і майже лякали сучасників. Сезанн вважав, що значення Тінторетто для живопису можна порівняти зі значенням Платона для філософії і Бетховена для музики. Сучасні мистецтвознавці порівнюють роботи Тінторетто з фільмами Крістофера Нолана, відзначаючи незвичну візіонерську силу творів обох авторів. Тінторетто кінематографічний, і розглядати його картини на великому екрані – справжнє задоволення.
 
07 ЖОВТНЯ о 15:15

«РАФАЕЛЬ. ДОБРИЙ ГЕНІЙ»

Країна: Італія
Рік: 2020
Тривалість: 90 хв.
Жанр: Документальний арт-фільм
Режисер: Лука Тровеллезі Чезана
В ролях: Лука Томіо, Акілле Боніто Олива і ін.
Фільм створений до 500-річчя від дня смерті Рафаеля.
Документальний фільм, знятий в над чіткій здатності яка переносить глядача на п’ятсот років тому – за часів одного з найбільших художників італійського Відродження: Рафаеля Санті.
Нас чекає надихаюча подорож по світу Рафаеля: від Перуджі, де він був учнем великого Перуджино, до Флоренції, де він спілкувався з Да Вінчі і Мікеланджело, від Рима до Санкт-Петербурга, де в Ермітажі зберігаються кілька шедеврів «принца мистецтв».
Від народження до смерті – саме життя Рафаеля можна вивчати як твір мистецтва.
Мандри до витоків краси починається в герцогстві Урбіно, де Рафаель з’явився на світло і робив перші успіхи в майстерні свого батька Джованні Санті, також чудового живописця. Передчасна смерть батька залишила Рафаеля сиротою в 11 років і вплинула на все його творче бачення.
На підставі раніше неопублікованих даних простежуються всі ключові події життя генія. Коментарі для фільму дали видатні дослідники, реставратори і мистецтвознавці, включаючи легендарного Акілле Боніто Олива – арт-критика, куратора, письменника, теоретика мистецтва, професора Римського університету Ла Сапієнца, Кавалера Ордена мистецтв і літератури.
У «римській» частини фільму глядач побуває в Палаццо Корсіні, а нащадки замовників, з якими працював Рафаель, відкриють двері своїх палаців, які перебувають у приватній власності. У Вічному місті на замовлення Папи Рафаель створив також грандіозні Станці в Ватикані. Відкриваються у фільмі і не настільки відомі його шедеври – наприклад, розписи в церкві Сант-Еліджо-дельї-Орефічі і розпису фасаду Палаццо Спаду.
 
11 ЛИСТОПАДА о 15:15

«ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ. НЕЗВІДАНІ СВІТИ»

Країна: Італія
Рік: 2019
Тривалість: 90 хв
Вік: 12+
Жанр: біографія
Режисер: Хесус Гарсес Ламберт
Сценарист: Марчелло Олівьері, Сара Мосетті і ін.
У ролях: Лука Арджентеро, Анджела Фонтана, Франческо Паннофіно, Массімо Де Лоренцо.
Новий візуальний шедевр від творців «Мікеланджело. Нескінченність» та «Музеїв Ватикану в 3D». «Леонардо Да Вінчі. Незвідані світи» – вражаючий художньо-документальний проект, знятий в надвисокій роздільній здатності.
Це унікальна подорож в свідомість Леонардо да Вінчі, легенди світової культури, одного з найдивовижніших геніїв, творця «головною в світі картини» – «Мони Лізи». За допомогою найсучасніших технологій у фільмі відтворюються великі твори і винаходи майстра. У ролі Леонардо да Вінчі – зірка італійського кіно Лука Арджентеро. Лука починав як телеведучий і модель, а провокаційна роль у фільмі «Сатурн в протифазі» Ферзана Озпетека принесла йому світової успіх як акторові. Роль у фільмі «Не такий, як … хто?» Умберто Картені, номінації на італійський «Оскар» – премію «Давид ді Донателло», «Мрія по-італійськи» Мікеле Плачідо, «Їж, молись, кохай» Райана Мерфі з Джулією Робертс , спектакль «Закоханий Шекспір» – зараз Лука Арджентеро один з найбільш затребуваних кіно- і театральних акторів Італії.
 
25 ЛИСТОПАДА о 15:15

«МІКЕЛАНДЖЕЛО. НЕСКІНЧЕННІСТЬ»

Країна: Італія
Рік: 2018
Тривалість: 99 хв.
Вік: 12+
Жанр: біографічний, документальний
Режисер: Емануеле Імбуччі
Сценарист: Емануеле Імбуччі, Сара Мосетті, Томмазо Стрінаті і ін.
В ролях: Енріко Ло Версо та Івано Марескотті
 
«Мікеланджело. Нескінченність» – перший арт-фільм про абсолютного генія Ренесансу, що залишив позачасовий слід в історії світового мистецтва, – Мікеланджело Буонарроті. Вперше на великому екрані через діалог кіно і живопис буде показаний портрет людини, здатної на різкі контрасти, сильні пристрасті і вражаючу сміливість, коли справа доходить до захисту його ідеалів. Безсмертна особистість, один з найбільших художників, яких коли-небудь бачив світ, – його багата художня спадщина назавжди увійшла до скарбниці світового мистецтва.
«Мікеланджело. Нескінченність» – цей дивовижний документальний фільм, знятий з використанням самих передових технологій, відтворює основні скульптурні та живописні твори Буонаротті: Сікстинську капелу, «П’єту», «Давида», «Мойсея», Вселенський Суд, Базиліку святого Петра у Ватикані, «Мадонну Доні» та інші безсмертні шедеври.
Від творців «Музеї Ватикану в 3D» і «Кавараджо. Душа і кров».
 
09 ГРУДНЯ о 15:15

«4 ОБЛИЧЧЯ МОНИ ЛІЗИ»

Країна: Італія
Рік: 2019
Хронометраж: 90 хв.
Вік: 12+
Жанр: Артдок
Режисер: Лука Тровеллезі Чезана
Яку таємницю приховує найвідоміший портрет в історії?
Унікальне дослідження ідентичності портрета – вперше в історії кінематографа.
Незважаючи на значну кількість досліджень, присвячених да Вінчі, його особистість і творчість досі оповиті безліччю загадок. Одна з них – хто насправді став прототипом найвідомішою його картини, «Джоконди»?
Новий документальний арт-фільм «4 обличчя Мони Лізи» (Monna Lisa identity), створений до 500-річчя генія, відкриває завісу цієї таємниці.
Чотири жінки, чотири дивовижні історії – хто з них надихнув Леонардо?
На глядачів чекає надихаюча художня подорож по італійському Ренесансу і чотирьом містам, де жили прототипи Джоконди: Флоренції, Мілану, Урбіно і, нарешті, регіону Базіліката, де знаходиться невідома могила самої Мони Лізи.
В основу фільму лягли новітні наукові дослідження: разом з істориками глядачі проаналізують вперше оприлюднені матеріали і дані останніх розкопок, щоб дізнатися – чиї риси ми бачимо в жінці, яка протягом століть зачаровує мільйони людей. Таємниця ще ніколи не була так близька до розгадки.
You might also like
Меню