«Відкрита Ніч. Дубль 23». ONLINE

У сповненому несподіванок карантинному 2020 році – кінофестивалю Відкрита Ніч бути!

Відповідно до державних регламентацій, пов’язаних з карантином, команді кінофестивалю довелося переглянути формат проведення «Відкритої Ночі. Дубль 23», який традиційно проходить впродовж однієї літньої ночі з центральним майданчиком у Києві та парасольками по всій Україні. У 2020 році кіноогляд відбудеться в режимі ONLINE з 12 по 16 серпня на сайті фестивалю.
Долучайтесь до перегляду: https://opennight.org.ua/

До професійного журі фестивалю цього року були запрошені:
Наталія Лібет —  кіно-продюсерка,Член Української кіноакадемії, випускниця 2000 Edmund Muskie/Freedom Support Act Graduate Fellowship Award. Фільми, над якими вона працювала, мали світові прем’єри на кінофестивалях класу А, як “PARTHENON” реж. Мантаса Кведаравічюса на Тижні критики Венеціанського кінофестивалю 2019 року. Активно займається навчальними програмами для української кіноіндустрії. Заступник Голови Асоціації кіноіндустрії України.
Антоніо Лукіч —  режисер, автор фільму “Мої думки тихі”. Лауреат кінофестивалів в Карлових Варах, Одесі, Торуні, Мінську, Трускавці. Учасник кінофестивалей в Трієсті, Анноне, Люксембурзі, Кілкенні, Відні, Дахуку, Котбусі, Тайбеї, Варшаві, Вільнюсі.
Ірина Мак —  актриса театру Драми і Комедії на лівому березі Дніпра, виконавиця головних ролей в телесеріалі “Спіймати Кайдаша” та в короткометражному фільмі “Mia Donna”.
Анна Мачух — співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії, а також співзасновниця та директорка проекту Dzyga MDB — інноваційної платформи, що об’єднує персоналії, компанії та проекти в аудіовізуальному секторі та кіноіндустрії зокрема.
Вадим Ільков — лауреат кінопремії “Золота Дзиґа” у номінації “Найкраща операторська робота” оператор-постановник фільму «Вулкан». Режисер фільмів «Тато – мамин брат» та «Розділові. Наживо.»
Микита Лиськов — переможець Кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 22» у 2019 році, режисер анімаційного кіно. У 2019 за підтримки Держкіно створив анімаційний фільм «Кохання».

Цього року на конкурс «Відкритої Ночі» було подано 84 стрічки, що є досить великою цифрою в умовах майже повної відсутності зйомок у березні – травні через карантин. Таким чином до офіційної програми фестивалю у 2020 році увійдуть конкурсні і позаконкурсні програми, складені з нових фільмів як ржисерів-дебютантів, так вже й відомих митців.
Усі фільми, що братимуть участь у конкурсі, змагатимуться за дві фінансові нагороди. Головна нагорода фестивалю становить 100 000 гривень, наданих Генеральним партнером Райффайзен Банком Аваль. Друга фінансова нагорода – це кошти, зібрані у «Фонді взаємодопомоги». Головного переможця фестивалю та приз  розміром 100 000 грн визначатиме журі. Приз у 100 000 гривень наразі є одним з найбільших для короткого метру в Україні.

Фільм, який виграє кошти зібрані у «Фонді взаємодопомоги», цього року визначатиме найсуворіший критик – глядач, шляхом голосування на сайті фестивалю. У конкурсі глядацького голосування беруть участь усі стрічки – ігрові, анімаційні та позаконкурсні. Допомогти улюбленому фільму отримати нагороду глядацьких симпатій ви зможете проголосувавши на сайті 12 і до 16 серпня до 16:00

Ігровий конкурс
«#LIKE4LIKE», реж. Сергій Мисак (2020)
«Великдень», реж. Валерій Гриша (2020)
«Дідусь», реж. Іван Анучін (2019)
«Зловмисник», реж. Валерій Шевченко (2020)
«Тумани», реж. Володимир Бакум (2020)
«Шпілі-вілі», реж. Іван Шоха (2020)

Анімаційний конкурс
«7010 П», реж. Косякевич Дар’я (2020)
«Потьмара Анни», реж. Даниіл Пінько (2019)
«Прізвище в кишені», реж. Степан Коваль (2020)
«Невгамовні», реж. Святослав Гуцуляк (2018) <= ЖИТОМИР!!!
«Історія України за 5 хвилин», реж. Сашко Даниленко (2019)

Поза конкурсом
«2014», реж. Ганна Гладка, Мирослава Трофимчук (2020)
«Fomo», реж. Владислав Красінський (2019)
«Зелений дім», реж. Валерій Гриша (2019)
«Козак Варвара та Дніпро», реж. Надія Лімова (2019)
«Невидима колекція», реж. Андріана Ярмонова (2019)
«Так мут співати», реж. Анна Ютченко, Діана Горбань (2020)

В рамках позаконкурсної програми відбудеться спеціальний показ фільму «Анна» (реж. Декель Беренсон), створений у ко-продукції Ізраїль, Україна, Велика Британія. Світова прем’єра стрічки відбулася 24 травня 2019 року на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона в основній конкурсній програмі змагалася за Золоту пальмову гілку як найкращий короткометражний фільм. Фільм розповідає про Анну — одиноку матір середнього віку, що мешкає в невеликому промисловому місті на охопленому війною сході України. Вона працює на м’ясопереробному комбінаті, живе в старій занедбаній квартирі та мріє про краще життя для себе і своєї 16-річної доньки.

Окремої уваги цього року заслуговує ретроспективна програма фестивалю – «Перші кроки». Карантин дав можливість команді фестивалю здійснити власну ревізію 22 річної історії «Відкритої Ночі». Тому цього року, окрім самих фільмів, команда фестивалю готує сюрприз для глядачів – спеціальні інтерв’ю з авторами фільмів, чиї стрічки увійдуть до ретроспективи.

Детальна інформація про фільми на сайті фестивалю у розділі ПРОГРАМА

У 2019 році фестиваль отримав фінансову підтримку від Українського культурного фонду та увійшов до Книги рекордів України у категорії «Мистецтво, масові заходи», як захід із найбільшою кількістю офіційних локацій, а саме 100 майданчиків та кількістю глядачів, що одночасно здійснювали перегляд більше 8500 осіб.

Генеральним партнером фестивалю є Райффайзен Банк Аваль.

З 1997 року захід проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 
традиційний партнер – компанія «Вавілон»,
стратегічний партнер – Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»
генеральний медіа партнер – UA:Суспільне мовлення,
Партнери: Київська міська державна адміністрації (департамент культури), ITOC-KЗелений ПесАрт-ПричалVGL,  Letter to FestKino 42.

You might also like

More Similar Posts

Меню